جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین کنفرانس یک روزه الزامات و موازین مرتبط با بالابرها در محیط های بیمارستانی در دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست

نخستین کنفرانس یک روزه الزامات و موازین مرتبط با بالابرها در محیط های بیمارستانی روز چهارشنبه 19 مهر 1396 در سالن آمفی تاتر دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست برگزار شد.

این کنفرانس که از ساعت 8 الی 15 به طول انجامید، توسط دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست و با همکاری واحد ایمنی بیمار مدیریت خدمات درمانی و تعالی بالینی و بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت های ارتفاع کاران پیشگام میلاد و بهبود گستر پارس ایلیا جهت روسا، مدیران و مسئولین فنی بیمارستانهای تابعه برگزار شد.

با توجه به اهمیت حفظ و ارتقای ایمنی در بیمارستان ها، این کنفرانس با هدف ارتقای دانش تخصصی مدیران در خصوص ایمنی آسانسورها در محیط های بیمارستانی برگزار گردید.

در این کنفرانس متخصصان برجسته حوزه ایمنی، حضور داشته و مجموعه راهکارهای هدفمند برای تعالی مدیریت نگهداری و ایمنی را ارائه نمودند، تا زمینه بهبود شرایط این حوزه فراهم شود.

در ابتدای کنفرانس جناب آقای دکتر رضا خانی جزنی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و عضو محترم هیات علمی دانشکده ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان،  با اشاره به لزوم پیشگیری از حوادث آسانسور اهداف کنفرانس را بیان نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر حاج قاسمعلی مدیریت محترم خدمات درمانی، تعالی بالینی و بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه پس از خوشامد به حضار به بیان مطالبی در خصوص ضرورت رعایت ایمنی در بیمارستان ها پرداختند. سپس آقای دکتر بهادرخان رویکرد های نوین اعتبار بخشی را معرفی نمودند.

خانم دکتر کتایون جهانگیری ریاست محترم دانشکده ضمن عرض خیر مقدم به حضار محترم در خصوص اهمیت پیشگیری از حوادث و بلایا در بیمارستانها و لزوم استفاده از رویکرد پیشگیرانه به جای رویکرد پاسخگو به ایراد سخنرانی پرداختند.

دیگر سخنرانان کنفرانس سرکار خانم دکتر غزاله منظمی تهرانی معاون محترم آموزشی دانشکده با موضوع نقش اعتباربخشی در بهبود استانداردهای مرتبط با بالابرها در محیط های بیمارستانی، جناب آقای دکتر غلام نیا با موضوعات ارزیابی ریسک (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی و الزامات قانونی قرار دادهای بالابرها، و جناب آقای دکتر جباری با موضوع انواع روشهای ارزیابی مدیریت ریسک تاسیسات مکانیکی بیمارستانی بر اساس استانداردهای اعتباربخشی، از اعضای محترم هیات علمی دانشکده، جناب آقای مهندس حجازی با موضوع امداد و نجات در حوادث  بالابرها، جناب آقای مهندس شاگری فر با موضوع راهکارهای بهینه درتامین ، اجرا ، نگهداشت و تعمیر تاسیسات مکانیکی (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی و جناب آقای مهندس ابراهیم محمدی با موضوع راهکارهای بهینه در  بازرسی / تست و آزمون (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی بودند.

برگزاری پانل تخصصی پرسش و پاسخ و بیان دیدگاه ها و تبادل نظر شرکت کنندگان و سخنرانان در این حوزه تخصصی از دیگر برنامه های این کنفرانس بود.

در پایان با اهدای هدایایی به رسم یادبود از سخنرانان در کنفرانس سپاسگزاری شد.


١٦:٣٣ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٦١١    /    تعداد نمایش : ٤٤١خروج
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.