پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس علمی تغذیه و امنیت غذایی در شرایط اضطراری در دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست

کنفرانس علمی یک روزه تغذیه و امنیت غذایی در شرایط اضطراری روز سه شنبه 30 آبان ماه 1396 از ساعت 8/30 لغایت 15/30 در سالن کنفرانس دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست برگزار شد.

در این نشست که دبیری علمی آن بر عهده سرکار خانم دکتر کتایون جهانگیری قرار داشت، سرکار خانم نگار گرامی نماینده محترم برنامه جهانی غذا در ایران، سرکار خانم دکتر کتایون جهانگیری ریاست محترم دانشکده، سرکار خانم دکتر ساناز سهرابی زاده عضو محترم هیات علمی دانشکده، سرکار خانم ها پروین شفیعی مقدم، زهرا اسکندری، سیمین تاج شریفی فر و جناب آقای حمید صفرپور دانشجویان محترم دکترای سلامت در حوادث و  بلایای دانشکده  به عنوان سخنران حضور داشتند.

در ابتدای نشست خانم دکتر جهانگیری ضمن عرض خوشامد به حضار محترم به بیان اهمیت تغذیه در شرایط بحران پرداختند.

سپس خانم دکتر سهرابی زاده با تاکید بر لزوم توجه به تغذیه در شرایط اضطراری به تشریح اهمیت تغذیه و امنیت غذایی در اسناد بین المللی معتبر در زمینه توسعه پایدار و کاهش خطر بلایا پرداختند.

در ادامه آقای صفرپور مبانی و کلیات تغذیه در شرایط اضطراری را بیان نموده و پس از آن سرکار خانم شریفی فر گزارشی اولیه از ارزیابی فیلد زلزله غرب کشور با تمرکز بر تغذیه آسیب دیدگان ارائه نمودند.

سخنران بعدی این نشست، سرکار خانم گرامی بود که در خصوص وظایف جامعه بین الملل در بلایا و تجارب بین المللی در بحران های طبیعی و انسان ساخت به ارائه مطالب پرداختند. در ادامه سرکار خانم شفیعی مقدم استانداردهای تغذیه در شرایط اضطراری را بیان نمودند. پس از آن سرکار خانم زهرا اسکندری اصول امنیت غذایی در شرایط اضطراری را تشریح کردند.

حسن ختام این برنامه، سخنرانی آقای دکتر جزنی مدیر گروه محترم گروه سلامت در حوادث و بلایا بود که با تاکید بر اهمیت اینگونه نشست های علمی به ضرورت مدیریت بحران به صورت عملی و بهره گیری از تجارب گذشته اشاره فرمودند.

تقدیر از سخنرانان با اهدای لوح سپاس پایان بخش این نشست بود.

 


١١:٤٠ - شنبه ٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٦٧١    /    تعداد نمایش : ٢٩٨خروج
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.