پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري كارگاه تخصصي تغذيه و امنيت غذايي در شرايط اضطراري در دانشكده سلامت، ايمني و محيط زيست

کارگاه علمی مدیریت تغذیه در بحران ویژه دانشجویان محترم مقطع دکترای سلامت در حوادث و بلایا روز سه شنبه 7 آذرماه 1396 در دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست برگزار شد.

در این کارگاه که از ساعت 8 الی 14 به همت مدیر محترم گروه سلامت در حوادث و بلایا، جناب آقای دکتر خانی جزنی و با همکاری سرکار خانم دکتر جهانگیری و سرکار خانم دکتر سهرابی زاده در سالن جلسات دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست برگزار گردید، سرکار خانم دکتر مینا مینایی مدیر محترم برنامه های بهبود تغذیه کودکان وزارت بهداشت و سرکار خانم فرزانه صادقی قطب آبادی مدیر محترم گروه بحران و امنیت غذایی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مدرس حضور داشتند.

در ابتدا سرکار خانم دکتر جهانگیری ضمن خوشامد گویی به حضار محترم به اهمیت و نقش تغذیه در شرایط اضطراری و بحران پرداختند.

در ادامه سرکار خانم دکتر مینایی با تاکید بر نیازهای تغذیه ای گروه های آسیب پذیر و کمبود تغذیه ای شایع در بحران ها، مداخلات پیشنهادی در بحران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مدرس بعدی سرکار خانم صادقی به بیان اصول تغذیه در بحران و تنظیم برنامه غذایی به موضوع ایمنی غذا در بحران ها پرداخته و کارکرد های اختصاصی تغذیه در بلایا و فوریت ها بر اساس EOP را بیان نمودند.

در پایان مدیر محترم گروه سلامت در حوادث و بلایا نکاتی چند در خصوص تغذیه در بحران را تذکر دادند.

کارگاه با برپایی جلسه پرسش و پاسخ و بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل یاد شده خاتمه یافت.

در پایان ریاست محترم دانشکده ضمن اهدا لوح سپاس به سخنرانان محترم از حضور ایشان و در اختیار قرار دادن دانش و تجربیات خود به دانشجویان دانشکده تقدیر و قدردانی نمودند.


١٤:٢١ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٠١٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٦خروج
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.